Bezbarwne folie ochronne aplikuje się na "mokro" - czyli z użyciem odpowiednich płynów. Większość z nich znajduje się w każdym domu lub są dostępne w większości sklepów przemysłowych lub na stacjach benzynowych. 

W przeważającej większości wystarczą nam dwa płyny:

  • do odtłuszczania - alkohol izpropylowy (IPA) z wodą destylowaną w proporcjach 70:30 (70% alkoholu)
  • do aplikacji - woda destylowana z dodatkiem szamponu JOHNSON'S BABY (ok. 2-3 krople / 1l wody)

Czasem przydatny może okazać się trzeci roztwór - w przypadku bardzo skomplikowanych powierzchni, gdzie chcemy uzyskać niemal natychmiastowe odparowanie wody spod folii, a tym samym szybkie przytwierdzenie do powierzchni:

  • do szybkiego przytwierdzania - alkohol izopropylowy (IPA) z wodą destylowaną w proporcjach od 5:95 do maksymalnie 10:90 (od 5% do 10% alkoholu). Im więcej alkoholu tym szybszy efekt, jednak zbyt duże stężenie może spowodować zmatowienie kleju.

Dlaczego woda destylowana?

Do tworzenia roztworów stosujemy tylko wodę destylowaną, powodem tego jest gwarancja, że w wodzie nie znajdują się żadne mikroorganizmy, które z czasem mogłyby reagować z klejem folii powodując nieestetyczne skazy.

Dlaczego alkohol izopropylowy?

„IPA” (Isopropylic Alcohol) doskonale odtłuszcza pozostawiając po sobie niemal idealnie wyjałowioną powierzchnię. Świetnie nadaje się do użytku przed aplikacją, nie tylko folii ochronnych, ale również dowolnej innej powłoki.